Kochani zajęcia zaczynamy już w przyszłym tygodniu, dlatego podrzucamy kilka szczegółów technicznych związanych z zajęciami.

1. Zajęcia zaczynają się zgodnie z zaplanowaną godziną. Na chwilę przed planową porą dzieci przygotowane do zajęć (przebrane w strój sportowy, sportowe buty zmienne, z wodą mineralną (podpisaną markerem) z rodzicami czekają pod salą zajęć.
2. W tym czasie sprawdzona zostanie obecność i każde dziecko dostanie naklejkę z imieniem na koszulkę.
2. O planowej godzinie dzieci zostaną wprowadzone na salę i zostają pod opieką instruktorów.
3. W związku z przepisami pandemicznymi i profilaktyką przeciwdziałania COVID-19, co za tym idzie limitami osób na metr kwadratowy w salach, na których odbywają się zajęcia, rodzice nie biorą udziału w zajęciach (po prostu nie mogą) pozostają natomiast na terenie obiektu.
4. Jedna z trenerek z rodzicami załatwi sprawy formalne, omówi postępowanie w sytuacjach trudnych dla dzieci związanych z aklimatyzacją.
5. Zajęcia kończą się po 45 minutach, dzieci oddawane są bezpośrednio pod opiekę rodzica/prawnego opiekuna.

Tak od serca 😉
Drodzy Rodzice, Opiekunowie pamiętajcie pozytywne nastawienie dziecka, ale i Wasze do udziału w zajęciach ułatwi mu proces odnalezienia się w nowej sytuacji, otoczeniu. Zachęcamy do szepnięcia dzieciom kilku słów na temat zajęć dobrej zabawy, tańców, gry w piłkę, zabawy z innymi dziećmi – Wy wiecie jak pozytywnie nastawić Waszego malucha 😉 dotyczy to wszystkich dzieci, ale szczególnie tych, które nie brały jeszcze samodzielnie (bez rodzica/opiekuna) udziału w zajęciach.
Adaptacja do samodzielnego udziału w zajęciach jest trudna zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Zdecydowanie łatwiej adaptować dziecko do samodzielnego pozostania na zajęciach, które trwają tylko 45 minut, to dobry początek przed pójściem do przedszkola, zwłaszcza, że jesteście tuż pod ręką i w naprawdę kryzysowych sytuacjach możecie wesprzeć swojego malucha.

Sympatyczne i wesołe ciocie – Sabina, Ada i Ania czekają na Was już w przyszłym tygodniu 😉